Nowa generacja Suzuki Jimny

Niedawno Suzuki zaprezentowało nową generację swojego popularnego modelu, Suzukiego Jimny. Nowy model zaprojektowano z myślą o większej mocy i niezawodności, a także z myślą o bezpieczeństwie podczas jazdy.

Mimo że wygląd auta przypomina jego poprzednika, Suzuki wraz z nowym modelem wprowadziła szereg usprawnień. Pojazd posiada teraz lepszy system four-wheel drive, nowy silnik 1.5 litrowy benzynowy o mocy 102 KM oraz większy prześwit pozwalający na skuteczniejsze pokonywanie trudnych tras.

Oczywiście Suzuki nadal stara się utrzymać rozsądną cenowo opcję dla Jimny, nawet z tymi ulepszeniami. Podobnie jest z bezpieczeństwem; jest on teraz wyposażony w systemy ABS oraz ESP, które są obecne w każdej wersji auta poza bazową opcją.

Suzuki Jimny, produkowany od lat 70-tych, jest uważany za jeden z najlepszych małych SUV-ów na rynku. Suzuki uroczyście zaprezentowało odnowioną wersję tego modelu – nową generację Suzuki Jimny.

Nowy samochód jest lżejszy i bardziej ekologiczny. Zapewnia lepszą wygodę i bezpieczeństwo niż poprzedni model – dzięki niższej masie własnej i delikatniejszym silnikom. Nowym dodatkiem są siedmiokontaktowe reflektory LED oraz czujniki deszczu, które wyciszają silnik, aby zmniejszyć hałas i spalanie paliwa. Reflektory mogą też monitorować tereny górskie i utrzymać przednie koła na całej szerokości jezdni.

Kolejną zmianą jest kształt pięciodrzwiowej wersji, który jest o połowę dłuższy od poprzedniego modelu. Dodano ponadto nowe systemy audio, łączności bezprzewodowej oraz system nawigacji GPS dla tych, którzy chcą poznawać górskie szlaki bez stresu o utratę drogi.

Nowy Suzuki Jimny to niewielki samochód idealny do jazdy po terenach górskich i firmowania eksploatacji off-roadowej. Jego wysoki poziom bezpieczeństwa, rozbudowane funkcje techniczne oraz modyfikacje doskonale sprawdzają się na różnorodnych trasach. Jesteśmy pewni, że nowa generacja Suzuki Jimny będzie popularna wśród miłośników przygód poza asfaltem!

Suzuki Jimny to jeden z tych samochodów, z którymi wiąże się sporo wyjątkowych wspomnień. Dla wielu ludzi ma on sentymentalną wartość, szczególnie dla tych, którzy pamiętają pierwsze wersje tego modelu. Obecnie producent prezentuje nam nową generację Suzuki Jimny, godną swoich poprzedników i otwierającą wiele drzwi do niezapomnianych przygód.

Nowa generacja Suzuki Jimny ma światło LED umożliwiające jazdę terenowa. Za pomocą przełączników możemy wybrać tryb 4×4, co pozwala przejeżdżać przez ciężkie warunki. Dzieje się tak dzięki optymalnej geometrii zawieszenia, która zapewnia autu lepszą przyczepność. Jeśli chodzi o jego design to nadano mu charakterystyczny dla marki kolorystyk: stalowo srebrną oraz czarno-biały. Nowe wzory tapicerki wewnetrznej wypadają świetnie, a do tego całość jest bardzo funkcjonalna.

Jednocześnie sama zmiana marki na mechanizm hybrydowy oznacza, że Suzuki Jimny nadal należy do samochodów ekologicznych i oferuje dobre osiagi paliwowe. Naturalnie ważnym punktem w tym pojeździe są bezpieczeństwo i funkcjonalność oraz wygoda.

Młoda generacja Suzuki Jimny wywołuje szaleństwo wśród zwolenników off-roadu! Nowy model jest mniejszy, lżejszy i bardziej zaawansowany technologicznie niż jego poprzednik. Musimy przyznać, że to prawdziwy skarb dla miłośników off-roadu.

Suzuki Jimny to legendarny samochód terenowy, który zapoczątkował boom na 4WD w latach 70. Teraz został zmodernizowany, aby być lepszym i bardziej dopasowanym do potrzeb współczesnego rynku motoryzacyjnego. Ma teraz 150 KM silnik benzynowy oraz maksymalny moment obrotowy od 130 do 140 Nm. Jest w stanie przenosić do czterech osób i przyczepiać do niego przyczepę w string ładunku ad każdy kilogram waży jedynie 1020 kg.

Nowy model jest również bogatszy jeśli chodzi o technologię – ma 10-calowy ekran dotykowy, tempomat, system audio Premium Harmon Kardon, inteligentne oświetlenie LED i wiele więcej. Nowe bezpieczeństwa obejmują system hamowania awaryjnego, układ kontroli trakcji, system rozpoznawania znaków drogowych i asystent parkowania.