Czy pojemność ma znaczenie – test Suzuki SX4 S-Cross 1,0 Boosterjet

Czy pojemność ma znaczenie? Pytanie to często pada w przypadku samochodów sportowych i mniejszych samochodów, które nie są tak mocne jak te o większych silnikach. Przyjrzymy się bliżej jednemu z tych samochodów – Suzuki SX4 S-Cross 1,0 Boosterjet – i sprawdzimy, czy ma on dostateczny potencjał, aby zaspokoić potrzeby użytkowników.

Jednym z pierwszych elementów, na które warto zwrócić uwagę jest pojemność skokowa silnika, która wynosi 999 cm3. To stosunkowo mały silnik, ale warto zaznaczyć, że nadal oferuje dużo mocy dzięki wspomaginanemu systemowi Turbocharger. Auto osiąga aż 110 KM przy 5500 obr./min i 170Nm przy 2000 obr./min. Jego osiągi są bardzo dobre, jak na auto o objętości niewielkiego silnika. Testując auto, można odczuć potencjał i dynamizm auta przy zachowaniu dobrych wrażeń z prowadzenia. Nie da się ukryć, że w tym przypadku mała pojemność okazała się zbawieniem dla oszczędnych użytkowników – jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego samochodu o większej pojemności silnika.

Kontynuując temat dynamiki tego modelu warto również wspomnieć o innych aspektach Suzuki SX4 S-Cross 1.0 Boosterjet. Auto posiada automatyczną skrzynię biegów oraz naprawdę dopasowaną charakterystykę pracy silnika i skrzyni biegów – dzięki czemu auto jest łatwe w prowadzeniu i oferuje wspaniałe wrażenia z jazdy!

Polacy często kierują swoje wybory samochodowych na podstawie pojemności silnika. Jednak czy mniejszy silnik zawsze oznacza złe wrażenia z jazdy? Testujemy Suzuki SX4 S-Cross 1,0 Boosterjet, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Chociaż silnik tego SUV-a ma tylko 1.0 litra pojemności, to sprawdziliśmy, że jest on wystarczająco wydajny. Suzuki wykorzystuje technologię Boosterjet, aby zapewnić silne i odpowiednie reakcje na pedał gazu. Reakcje są bardzo szybkie i płynne, dzięki czemu łatwo i szybko przełączysz się między górskimi trasami a miejskim ruchem. Gdy w porównaniu do starszych generacji modeli, to auto może osiągnąć od 0 do 100 km/h bardzo szybko.

Co więcej, silnik jest wystarczająco sprawny, aby można było swobodnie poruszać się po autostradach. Suzuki oferuje bardzo niski poziom hałasu przy dużych prędkościach, dzięki czemu podróż staje się bardziej komfortowa. Ponadto, dobre właściwości prowadzenia pozwalają kierowcy na bezpieczne pokonywanie zakrętów i utrzymanie odpowiedniej prędkości zakrętu.

Jakiś czas temu nadszedł czas na moje testy zespołu Suzuki SX4 S-Cross 1,0 Boosterjet. Nie jest to zbyt duży samochód, ale gwarantuje on wystarczająco dużo mocy i elastyczności, aby poradzić sobie z każdą sytuacją. Od samego początku, kiedy przesiedziałam się nim po raz pierwszy, wiedziałam, że to dobry wybór.

Zacznijmy od samego silnika. Został wyposażony w litrowy silnik Boosterjet o mocy 110 KM. Pomimo tego, że jest to nieco mniejszy silnik niż te stosowane w niektórych autach, jego elastyczność i dynamika są naprawdę dobrze dopasowane do tego samochodu. Na drodze twardej dużo rzeczy wymagało od moich ruchów i ustawień kierownicy, aby dostosować je do trasy.

Wspomnę teraz o pojemności. Jest to naprawdę mały samochód i miałem wrażenie, że zabrakło mi trochę przestrzeni wewnątrz. Ale mimo tego nadal oferuje on sporo miejsca na tylne siedzenia. Przyznam się też, że bagażnik jest całkiem pojemny i niespodziewanie pakowny! To samo powiem o jego zwrotności – łatwo skręca i raźnie reaguje na każdy ruch kierowcy.

Podsumowując: Test Suzuki SX4 S-Cross 1,0 Boosterjet bardzo mi się podobał. Nim jeździć było bardzo przyjemnie i sprawiało mi to dużo radości. Jeśli szukasz małego samochodu z dużą dynamiką – polecam go ci w 100 procentach!